III Niedziela Zwykła
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.O godz. 17.00 Msza… Czytaj więcej
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.O godz. 17.00 Msza… Czytaj więcej
Zadaniem ludzi wiary jest chronić rodzinę – usłyszeli małżonkowie zebrani na pierwszej katechezie o życiu małżeńskim i sakramencie małżeństwa wygłoszonej przez ks. Roberta Wielądka. Diecezjalny duszpasterz rodzin odwołując się do nauczania św. Jana Pawła II mówił o roli matki i ojca w wychowaniu dziecka i tworzeniu wspólnoty rodzinnej.
Dzisiaj zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci kl. III ze SP nr 52, przygotowujących się do I Komunii św. i ich… Czytaj więcej
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” (20.01.2019 r.) ukazała się informacja o cyklu katechez, które w trzecie niedziele miesiąca o godz. 18.45 będzie głosił ks. Robert Wielądek, diecezjalny duszpasterz rodzin w Kościele Świętej Rodziny na Zaciszu.
SZKOŁA IKONY zaprasza na warsztat pisania ikon dla początkujących. Skierowany jest on do wszystkich, a więc nie jest konieczne posiadanie wykształcenia plastycznego. Warsztat adresowany jest do osób, które chcą odkrywać Boga poprzez ikonę, jej teologię i symbolikę równolegle z prowadzonymi zajęciami praktycznymi.
Ks. bp Romuald Kamiński, ordynariusz naszej diecezji w piątek 11 stycznia, przewodniczył nabożeństwu zakończenia kolejnego etapu formacji pierwszej wspólnoty neokatechumenalnej w Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu.
Tematem otwartego spotkania środowiska medycznego był „Rachunek sumienia w oparciu o Pismo Święte”. Ks. prof. UKSW dr hab. Bartosz Adamczewski, ukazując przykłady postaw ze Starego i Nowego Testamentu, skłaniał zebranych, by próbowali zadawać sobie pytania:
Czy jestem hojny jak mój Bóg, który jest wspaniały i pełen rozmachu i kocha życie?
Czy mam serce szerokie czy skąpe, wąskie?
Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Świąt Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. W polskiej tradycji śpiewamy kolędy do dnia 2 lutego. Dzisiaj… Czytaj więcej
Głosił ksiądz rekolekcje adwentowe. Co powinno w nas pozostać z tych nauk rekolekcyjnych?
U każdego zostanie coś innego, gdyż Pan Bóg działa na każdego inaczej. Niekiedy coś, co wydaje się, że jest wątkiem pobocznym, dotyka jedną osobę tak bardzo, że przewartościowuje wiele rzeczy w swoim życiu. Dobrze byłoby, aby każdy wyciągnął z tych nauk coś dla siebie. Ja mogę jedynie powiedzieć, co chciałem przekazać w czasie rekolekcji. Chciałem uwrażliwić nas na rozwój naszej wiary, ukazać, że bycie chrześcijaninem to bycie wyznawcą Kogoś, kto żyje – Jezusa Chrystusa. Chciałem także pokazać, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie wieczne – stąd nauka o Sądzie Ostatecznym na podstawie tryptyku Memlinga. I zwrócić uwagę na wagę spowiedzi w naszym życiu. Wiele problemów, braku sensu w życiu bierze się z naszego braku pojednania z Bogiem i ludźmi.