II Niedziela Wielkiego Postu

 1. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki: dzieci na godz. 17.00, dorosłych na godz. 17.30, a młodzież i wszystkich później wracających z pracy na godz. 19.00. Gorzkie Żale dzisiaj i w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za trzy tygodnie w niedzielę 2 kwietnia i będą trwały do środy 5 kwietnia. Poprowadzi je pallotyn ks. Marek Borowski.
  Przez cały Wielki Post w dni powszednie od poniedziałku do piątku wspólnota neokatechumenalna prowadzi w naszym kościele jutrznię. Zapraszamy wszystkich chętnych. Początek o godz. 5.40.
 2. Mamy z niemowlętami i małymi dziećmi zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 marca w godz. 10.30 – 12.00. Spotkanie będzie miało charakter modlitewno-formacyjny oraz warsztaty w zakresie różnych umiejętności praktycznych. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.
 3. Narzeczonych zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do zawarcia sakramentu małżeństwa w kolejne czwartki na godz. 20.00.
 4. W najbliższy piątek 17 marca odbędzie się kolejne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Rozpocznie się Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a następnie część formacyjna odbędzie się w domu parafialnym. Temat spotkania: „Pomnażanie dóbr – obowiązek”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek po IV niedzieli Wielkiego Postu, za dwa tygodnie 28 marca, nasz kościół jest w Warszawie kościołem stacyjnym. Oznacza to, że wierni z całej Warszawy są zaproszeni w tym dniu, by nawiedzić naszą świątynię. Kościół będzie otwarty przez cały dzień, będzie możliwość spowiedzi i modlitwy. Główna Msza św. będzie odprawiona o godz. 20.00, a wcześniej o 19.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Informacje, który kościół i w którym dniu jest kościołem stacyjnym można znaleźć na ulotkach przy stoliku z czasopismami.
 6. Informujemy, że uroczystość św. Józefa jest w tym roku w kalendarzu liturgicznym przeniesiona na poniedziałek 20 marca. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy w tym dniu wszystkich ojców z 12-letnimi synami. Otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 7. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym w krajach misyjnych „Ad Gentes”.