Rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Maryi

Nabożeństwa majowe będziemy sprawowali w naszym kościele w niedziele oraz w Uroczystość Maryi Królowej Polski o godz. 17.30, zaś we wszystkie dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

W Uroczystość Maryi Królowej Polski Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 13.00.

Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu maju. Różaniec z rozważaniami fatimskimi rozpocznie się o godz. 7.15, o godz. 8.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w intencji kółek różańcowych, po niej krótkie spotkanie w domu parafialnym.

Podczas środowej audiencji generalnej, 28 kwietnia 2021 r., papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków powiedział:

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, 3 maja będziecie obchodzić uroczystość Maryi Królowej Polski. Od siedemnastego wieku naród polski nadaje ten tytuł Matce Bożej, oddając się w Jej matczyną opiekę i zobowiązując się do wiernej służby dla sprawy Królestwa Jej Syna. Pamiętając o ślubach, jakie wasi ojcowie złożyli na Jasnej Górze, również w tych naszych trudnych czasach podejmujcie zawsze aktualne zaproszenie Maryi i róbcie wszystko, co Jezus wam powie. Jego błogosławieństwo nie towarzyszy każdemu i każdej z was, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu!