Pamiętajmy o zmarłych z naszych rodzin

W czwartek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego. W czwartek i piątek (1 i 2 listopada) Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin, których polecamy Panu Bogu w wypominkach: w czwartek wg kartek białych, w piątek wg kartek zielonych. Bezpośrednio po tych Mszach św. będzie nabożeństwo za zmarłych połączona z wypominkami.

Pamietajmy w tych dniach o naszych zmarłych i duszach w czyśćcu cierpiących ofiarowując im dar odpustu zupełnego. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.