Msza św. dziękczynna za dar powołania księży pracujących w naszej parafii

W czwartek 6 czerwca o godz. 18.00 wszyscy księża pracujący w naszej parafii będą wspólnie dziękować Panu Bogu za dar powołania obchodząc kolejną rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich (ks. Proboszcz – 35., ks. Wojciech – 12., ks. Janusz – 48., ks. Robert – 13.) Księża zapraszają parafian do włączenia się w to dziękczynienie. Przy tej okazji Księżom Jubilatom życzymy obfitości darów Ducha Świętego i nieustannej opieki Maryi Matki Kościoła. Szczęść Boże!

Zapraszamy na festyn parafialny

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się nasz festyn parafialny. Zabawy dla najmłodszych rozpoczną się już po Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30. Po Mszy św. prymicyjnej o godz. 12.00 zaczną się występy na scenie. W programie przewidziany jest występ naszej scholi dziecięcej, festiwal talentów parafian, występy wokalne, a o 16.30 przedstawienie dla dzieci przygotowane przez rodziców. Oprócz tego kiermasz rękodzieła, konkursy i zabawy dla dzieci i rodzin z dziećmi, loteria fantowa i grill. Festyn odbędzie się przed drugą rocznicą konsekracji naszego kościoła parafialnego, która przypada we wtorek 18 czerwca. Zapraszamy do spędzenia tej niedzieli we wspólnocie parafialnej!

Maryja jest Matką Kościoła czyli naszą

W książce „Blisko Maryi” ks. Stanisława Łucarza SJ czytamy:Maryja jest Matką Kościoła w sensie duchowym. Kościół rodzi się w dniu zesłania Ducha Świętego. Do tego momentu wprawdzie istnieje, począwszy od objawień Jezusa Zmartwychwstałego, ale jest to istnienie podobne do życia dziecka w łonie matki. Jest niesamodzielny, ukryty z obawy przed Żydami, „nie oddycha”, jest żywiony czyimś oddechem, czeka na własne tchnienie Ducha… Można sobie wyobrazić, ile nadziei, ale też i ile wątpliwości, budził ten czas wielkich obietnic, ale też i czas długiego czekania na ich spełnienie; i to pośród zagrożeń. Sami z naszego życia duchowego znamy takie okresy, trwające niekiedy bardzo długo. Jakże wtedy potrzebny jest ktoś, kto taką duchową drogę przeszedł, jakimż skarbem w takich chwilach jest mieć prawdziwego ojca duchowego albo duchową matkę, który(a) powie choćby tylko tyle: Nie martw się, to normalne, tak działa Bóg, ja też przez to przeszedłem (przeszłam), pamiętam o tobie w modlitwach! Św. Łukasz wymienia wśród oczekujących w Wieczerniku na zesłanie Ducha Świętego Maryję, gdyż Jej rola w tym gronie była szczególna i to nie tylko dlatego, że była Matką Jezusa, bo też nie z szacunku tylko, czy z poczucia obowiązku wobec Matki Pana, zabrali Ją Apostołowie ze sobą.