Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, a wraz z mim czas Komunii św. wielkanocnej (obowiązek wynikający z przykazania kościelnego). Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.
  2. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  3. Jutro w poniedziałek obchodzimy liturgicznie święto Maryi Matki Kościoła, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. Za tydzień 16 czerwca obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej, a w czwartek następnego tygodnia – 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 10.30. Prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatów do sypania podczas procesji.
  5. Za tydzień w niedzielę 16 czerwca, w dniu naszego festynu parafialnego o godz. 12.00 ks. Łukasz Piotrowski odprawi Mszę św. prymicyjną. Zaś we wtorek 18 czerwca w dniu rocznicy konsekracji naszego kościoła po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich na tort.