Zapraszamy na Nocne Drogi Krzyżowe

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy na zorganizowaną przez naszych parafian Ekstremalną Drogę Krzyżową Matki Bożej Zwycięskiej, która ma 42 km. Wyruszy w piątek 15 marca po Mszy Św. o godz. 20.00 w kościele Świętej Rodziny. Zapisy poprzez zalogowanie się na stronie Ekstremalna Droga Krzyżowa – EDK

Tego samego dnia 15 marca, po Mszy Św. o godz. 20.00 wyruszą też dwie krótsze drogi krzyżowe przygotowane przez naszych parafian: Droga Krzyżowa im. Świętej Rodziny dla rodzin z dziećmi (5,5 km) i Droga Krzyżowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki (24 km). Szczegóły na plakatach w kościele i na stronie parafialnej:

Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność, akceptując ryzyko i nieprzewidywalne wydarzenia oraz stosownie się przygotowując. Wszystkie trasy należy przebyć samotnie (ew. w małej grupie nie większej niż 10 osób) i w milczeniu. Na poszczególnych stacjach, zarówno na trasie Ekstremalnej, jak i na pozostałych, zachęcamy do korzystania z rozważań dostępnych pod adresem https://www.edk.org.pl/rozwazania.

Prosimy o przygotowanie we własnym zakresie drewnianych krzyży, które będą niesione przez każdego podczas Drogi Krzyżowej.

W sobotę 16 marca adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała w kościele Świętej Rodziny od godz. 3:00. W tym czasie będzie można przystąpić do Sakramentu Pokuty. Pierwsza Msza Św. rozpocznie się o godz. 6:30, kolejna o 8:00.

W domu parafialnym na tyłach kościoła zostaną udostępnione toalety. W godzinach 3:00-6:30 ponownie będzie można napić się gorącej kawy i herbaty.