Wykłady o ikonach

Zapraszamy 21 stycznia 2019 r. o godz. 18.45 na wykład dr. Jerzego Kazimierczaka na temat ikon: „Trójca Święta – przedstawienia od V wieku w kościele wschodnim i zachodnim.” Jest to kolejny wykład z zaplanowanego cyklu. Prezentacje będą odbywały się w trzecie poniedziałki miesiąca o godz. 18.45 w domu parafialnym w sali na pierwszym piętrze. Wykłady są otwarte dla wszystkich chętnych.
Harmonogram najbliższych wykładów:
18 lutego – Gruzińskie impresje – klasztory i ikony
18 marca – Armenia – architektura i sztuka
15 kwietnia – Maryja, tron Boga – wczesno romańskie Madonny
20 maja – Ikony koptyjskie – dwa tysiące lat trwania kościoła
17 czerwca – Ikony syryjskie – pierwsi chrześcijanie
Podczas wakacji planowane są także warsztaty z pisania ikony. Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.