Świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski

Setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski świętowaliśmy we wspólnocie parafialnej w niedzielę 25 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10.30 do domu parafialnego licznie przybyły rodziny z małymi dziećmi i osoby starsze. Jak stwierdził ks. Proboszcz w tym gronie zabrakło młodzieży. I jest to znak dla nas dorosłych, by jeszcze aktywniej włączyć się w patriotyczne wychowanie młodych ludzi.

Spotkanie przygotował i poprowadził nasz parafianin Tomasz Korpowski, patriota i pasjonat historii, a przede wszystkim mąż Agnieszki i ojciec pięciorga dzieci. Zaprezentował wypożyczone z muzeów mundury i eksponaty żołnierskie z czasów walk o niepodległość Polski. Perełką wśród przedmiotów był autentyczny hełm z Powstania Warszawskiego. Prowadzący przebrany w stroju oficera Powstania Styczniowego 1863, dzielił się swoją wiedzą historyczną zarówno podczas wprowadzenia do poszczególnych pieśni, jak też po zakończeniu spotkania w trakcie rozmów z uczestnikami spotkania.

Po odśpiewaniu pieśni patriotycznych nastąpiło gromkie Sto lat dla Niepodległej i krojenie okolicznościowego tortu, z czego najbardziej cieszyły się dzieci, gdyż był on w kształcie biało-czerwonej flagi z napisem 100 LAT.