NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 9.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, za co można uzyskać dzisiaj odpust zupełny.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości połączone ze śpiewem pieśni patriotycznych, prezentacją historycznych eksponatów z czasów walk o niepodległość i tortem urodzinowym.
  3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się dzisiaj o godz. 16.45 dla grupy młodszej (III kl. gimnazjum) i o godz. 17.15 dla grupy starszej (drugi rok przygotowania).
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji Kółek Żywego różańca oraz w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona o godz. 8.00. Przed Mszą św. o godz. 7.15 różaniec i rozważanie fatimskie, po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W rekolekcjach adwentowych uczestniczyć będziemy od II Niedzieli Adwentu tzn.
    od 9 grudnia do wtorku 11 grudnia. Rekolekcje te będą także naszym bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości 70 rocznicy powstania naszej parafii, którą będziemy celebrować 12 grudnia. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 w środę 12 grudnia będzie przewodniczyć ks. Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński.
  6. W księgarni pod dzwonnicą można już dzisiaj nabywać opłatek na stół wigilijny oraz karty świąteczne. Świece „Caritas” będzie można nabywać od przyszłej niedzieli.