Międzyparafialne spotkanie dla mam z małymi dziećmi i mam w stanie błogosławionym

Do kościoła Świętej Rodziny 29 listopada przybyły z pielgrzymką mamy z innych parafii, m.in z Wilanowa, Kabat i Targówka. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w domu parafialnym. Mamy uczestniczące w spotkaniach na terenie Warszawy podjęły inicjatywę modlitwy za rodziny w Adwencie – będzie to adwentowo-świąteczny szturm do nieba. Codziennie w grudniu odprawiona zostanie Msza św. w różnych kościołach (listę podamy wkrótce). W Kościele Świętej Rodziny Msza św. za rodziny będzie sprawowana 17 grudnia o godz. 8.00. Można zgłaszać rodziny, za które mamy będą się modlić pisząc na adres: szturmdoniebawintencjirodzin@gmail.com

Świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski

Setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski świętowaliśmy we wspólnocie parafialnej w niedzielę 25 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10.30 do domu parafialnego licznie przybyły rodziny z małymi dziećmi i osoby starsze. Jak stwierdził ks. Proboszcz w tym gronie zabrakło młodzieży. I jest to znak dla nas dorosłych, by jeszcze aktywniej włączyć się w patriotyczne wychowanie młodych ludzi.

Spotkanie przygotował i poprowadził nasz parafianin Tomasz Korpowski, patriota i pasjonat historii, a przede wszystkim mąż Agnieszki i ojciec pięciorga dzieci. Zaprezentował wypożyczone z muzeów mundury i eksponaty żołnierskie z czasów walk o niepodległość Polski. Perełką wśród przedmiotów był autentyczny hełm z Powstania Warszawskiego. Prowadzący przebrany w stroju oficera Powstania Styczniowego 1863, dzielił się swoją wiedzą historyczną zarówno podczas wprowadzenia do poszczególnych pieśni, jak też po zakończeniu spotkania w trakcie rozmów z uczestnikami spotkania.

Po odśpiewaniu pieśni patriotycznych nastąpiło gromkie Sto lat dla Niepodległej i krojenie okolicznościowego tortu, z czego najbardziej cieszyły się dzieci, gdyż był on w kształcie biało-czerwonej flagi z napisem 100 LAT.

 

Zapraszamy na spotkanie ludzi biznesu

Zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców TALENT z cyklu Dekalog (dla) przedsiębiorcy grupy Warszawa-Zacisze, które odbędzie się już jutro, w piątek 16 listopada. Tym razem temat: PRODUKCJA. Jakoś się kręci, czyli o produkcji. Zaspokojenie na tak wielką skalę potrzeb ludzkich stało się w dużej mierze zasługą przedsiębiorców. Dostrzegli oni owe potrzeby i potrafili – poprzez produkcję i usługi – dostarczyć oczekiwanych urządzeń, przedmiotów i usług. Jednocześnie okazało się, że nie wszystko, co otrzymują odbiorcy jest dobre i służy ich integralnemu rozwojowi. Na Spotkaniu z Talentem postawimy sobie pytanie: w co powinniśmy się angażować, aby autentycznie służyć ludziom i oddawać chwałę Bogu przez nasze zaangażowanie w działalność gospodarczą? Program spotkania: Msza święta o godz. 18.00 w kościele parafialnym, po niej prezentacja tematu i dyskusja w grupach w domu parafialnym.

List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Umiłowani w Panu, Siostry i Bracia!

W dzisiejszej Liturgii Słowa Chrystus wskazuje na dwa najważniejsze przykazania. Pierwsze dotyczy miłości Boga a drugie miłości człowieka. W Ewangelii św. Jana czytamy, że Jezus „umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował” (J 13, 1). Chrystus objawia nam miłość Ojca, którą od Niego otrzymuje. Uczniowie zaś, miłując się wzajemnie, naśladują miłość Jezusa, którą sami otrzymują (por. KKK 1823). Jezus w ten sposób zaprasza nas do współpracy: „Jak mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!” (J 15, 9). I dodaje: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem” (J 15, 12).

W uniwersalny nakaz miłości Boga i bliźniego wpisana jest miłość do własnej Ojczyzny. Wyraża się ona poprzez codzienną obywatelską uczciwość, gotowość służby i poświęcenia na rzecz dobra wspólnego oraz międzypokoleniową solidarność, odpowiedzialność za najsłabszych, których Bóg stawia na naszej drodze. Szczególną formą umiłowania Ojczyzny jest obrona jej suwerenności. W dokumencie Konferencji Episkopatu Polski zatytułowanym Chrześcijański kształt patriotyzmu czytamy: „Dla chrześcijanina służba ziemskiej ojczyźnie, podobnie jak miłość własnej rodziny, pozostaje zawsze etapem na drodze do ojczyzny niebieskiej, która dzięki nieskończonej miłości Boga obejmuje wszystkie ludy i narody na ziemi”.

Stulecie niepodległości Polski

Jan Paweł II, nasz święty Papież, uczył nas otwarcia i patriotyzmu – umiłowania dużej i małej ojczyzny. Podczas pierwszej swej pielgrzymki do Polski powiedział: „Zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

 

Pochód świętych

Od kilku lat w kościele Świętej Rodziny 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, organizujemy pochód świętych. Tak też było i w tym roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła wyruszył pochód, w którym brały udział całe rodziny. Dzieci były przebrane za swoich ulubionych świętych. Przy blasku świec i lampionów szliśmy ulicami naszego osiedla, niosąc relikwie świętych, by okazać swą radość z tego, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości i wspólnie zmierzamy do Domu Ojca. Było to świadectwo wiary i okazja do przypomnienia sobie jak wielu mamy świętych – ludzi, którzy żyli przed nami na świecie, a dziś są już szczęśliwi z Panem Bogiem.
Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się za nami!