Doroczne spotkanie środowisk medycznych Warszawy

Środowisko Medyczne Świętej Rodziny, działające przy naszej parafii zorganizowało wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Lekarzy Polskich Oddziałem Mazowieckim im. bł. dr Ewy Noiszewskiej DOROCZNE SPOTKANIE ŚRODOWISK MEDYCZNYCH WARSZAWY w IX. rocznicę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Sopoćki, kierownika duchowego św. siostry Faustyny.

W kościele Świętej Rodziny Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył biskup białostocki, ks. dr hab. Henryk Ciereszko, wraz z ks. Arkadiuszem Zawistowskim, krajowym duszpasterzem służby zdrowia i ks. proboszczem Andrzejem Mazańskim, gospodarzem spotkania. Uroczystość podkreśliło wprowadzenie do naszego kościoła parafialnego relikwi bł. ks. Michała Sopoćki, które umieszczone zostaną przy obrazie Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiamy św. siostry Faustyny.

Następnie odbyła się konferencja w domu parafialnym, podczas której prelekcję pt. „Relacje duchowe św. Faustyny Kowalskiej i jej kierownika duchowego” wygłosił ks. bp H. Ciereszko, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Michała. Przybliżył postać księdza, który od momentu spotkania z siostrą Faustyną rozpoczął usilne starania nad spopularyzowaniem kultu Miłosierdzia Bożego wśród wiernych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Po wystąpieniu ks. biskupa zadawano wiele pytań i rozgorzała ciekawa dyskusja.