Uroczyste wyznanie wiary

 

12 marca odbyły się kolejne uroczyste Nieszpory połączone z publicznym wyznaniem wiary członków pierwszej wspólnoty neokatechumenalnej z naszej parafii. Liturgii przewodniczył Ks. Bp. Marek Solarczyk.

 

Ksiądz Biskup, nawiązując do Słowa Bożego proklamowanego w liturgii, mówił o trzech ważnych aspektach życia człowieka ubogiego (czyli dosłownie ubogi – „u Boga”, w przeciwieństwie do bogaty, czyli „mówiący do Boga na Ty”). Pierwszy aspekt to przeżywanie wszystkiego w łączności z Bogiem (wszystko ma być u Boga), drugi aspekt to postrzeganie naszego życia jako daru od Boga, a trzeci wymiar to umiejętność zobaczenia, że wszystko, co wnosi świat, pochodzi od Boga, bo wcześniej było u Boga i w tym wszystkim jest Bóg. Dzięki tym trzem wymiarom możemy żyć w ciągłym kontakcie z Bogiem, widzieć Stwórcę w każdym momencie życia i czerpać z Jego łaski.

 
Po homilii Ksiądz Biskup wylosował kolejno cztery osoby ze wspólnoty neokatechumenalnej, które następnie powiedziały świadectwo swego życia i publicznie wyznały wiarę, recytując Credo.

Kolejne liturgie Nieszporów połączone z wyznaniem wiary (zwane Redditio Symboli) będą sprawowane w czwartki – 19 i 26 marca – o godzinie 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian.