Drodzy wolontariusze

SDM

Przypominamy, że jutro o 19.00 jest spotkanie formacyjne! Pomówimy o św. Faustynie i miłosierdziu.

Przybywajcie!

https://www.facebook.com/sdm.parafiaswrodziny

SDM

Przypominamy, że jutro o 19.00 jest spotkanie formacyjne! Pomówimy o św. Faustynie i miłosierdziu.

Przybywajcie!

 https://www.facebook.com/sdm.parafiaswrodziny

 

Wraz z początkiem roku akademickiego rozpoczęły się spotkania Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. 12 października koordynatorzy przedstawili plan zajęć na czas przyjęcia gości w naszej parafii. Tydzień przed spotkaniem młodzieży z całego świata w Krakowie pielgrzymi spędzą w poszczególnych parafiach, w tym w naszej.

W tym czasie mają dowiedzieć się możliwie dużo o Polsce i Warszawie, zobaczyć najważniejsze miejsca stolicy, zapoznać się z naszą historią i typową dla naszego kraju religijnością. Wolontariusze mają za zadanie sprawić, żeby nasi goście po tym tygodniu pojechali do Krakowa cali i zdrowi, zadowoleni, pełni nowej wiedzy, ciekawych doświadczeń i wspaniałych wrażeń.

To niełatwe zadanie, dlatego już ruszył Wolontariat ŚDM.  Na pierwszym spotkaniu wolontariusze dowiedzieli się, co ich czeka w poszczególnych dniach wizyty gości i co w związku z tym trzeba będzie przygotować. Przyjęli to z entuzjazmem, nikt nie zraził się ogromem pracy.

Spotkania Wolontariatu będą odbywały się co dwa tygodnie. Najbliższe już 26 października. Koordynatorzy zapraszają wszystkich chętnych!