III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialnej rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone są dzisiaj podczas każdej Mszy świętej, a w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o 6.30, 9.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek kwadrans przed i podczas każdej Mszy świętej. W poniedziałek i  wtorek Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.
  2. Przypominamy, że przy stoliku z czasopismami można pobrać papierową wersję ankiety synodalnej i następnie ją wypełnić odpowiadając na zamieszczone w niej pytania.
  3. Przypominamy również, że rodziny, które pragną po Świętach Bożego Narodzenia przyjąć księży z wizytą duszpasterską w swoich domach, wypełniają kartę zgłoszeniową i umieszczają ją w skrzynce za ławkami. Prosimy, by to uczynić w terminie do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. W uroczystość Świętej Rodziny, która przypada w tym roku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia przybędzie do nas ks. Biskup Romuald Kamiński i odprawi uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 12.00.
  5. Przypominamy, że w czwartek w godz. 18.30-20.00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  6. W nocy z piątku na sobotę, od godz. 21.00 będzie nocna adoracja w intencji rodzin i o północy Msza św. W czasie trwania adoracji będzie również możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  7. Przy figurze św. Antoniego umieszczony jest kosz, gdzie można składać dary rzeczowe na żywnościowe paczki dla ubogich.
  8. W księgarni pod dzwonnicą można nabyć opłatek wigilijny i świece Caritas.