Zapraszamy na rekolekcje adwentowe

Parafialne rekolekcje rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 12 grudnia i będą trwały do wtorku, 14 grudnia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św., w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30 dla dzieci, o godz. 9.00 i 18.00 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy. W poniedziałek i wtorek w czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.

Rekolekcje będzie głosił ksiądz prof. dr hab. Krzysztof Bardski, z Archidiecezji Warszawskiej. Profesor Uniwersytetu kard. S. Wyszyńskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Doktor Nauk Biblijnych Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie. Kierownik Katedry Filologii Biblijnej na UKSW. Tłumacz i redaktor Biblii Ekumenicznej i Biblii Edycji św. Pawła. Autor licznych książek i artykułów naukowych o tematyce biblijnej i patrystycznej.

Ksiądz rekolekcjonista zaprasza na rekolekcje, podczas których opowie nam skąd się wzięło Pismo Święte. Wyjaśni na ile jest Słowem Bożym, a na ile ludzkim. Odpowie na pytanie, czy znajomość Biblii jest konieczna do zbawienia i czy Biblia zawiera receptę na szczęście. Ksiądz Bardski podpowie nam też, jak czytać Pismo Święte i jak je rozumieć oraz które tłumaczenie jest najlepsze.