NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (NIEDZIELA PALMOWA)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm dziś na początku każdej Mszy św. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15.
  2. W Wielkim Tygodniu spowiadać będziemy w poniedziałek, wtorek i środę rano podczas Mszy św. i po południu w godz. 17.30-19.00.
    W czasie Triduum Paschalnego, od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania, spowiedzi nie będzie.
  3. W Wielki Czwartek uroczysta liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.
    Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy będzie trwała do godz. 23.00.
  4. W Wielki Piątek:
    o godz. 7.30 modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”,
    o godz. 12.00 Droga krzyżowa i adoracja krzyża dla dzieci,
    o godz. 15.00 początek nowenny do Miłosierdzia Bożego – koronka,
    o godz. 18.00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją krzyża.
    Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.
  5. W Wielką Sobotę:
    7.30 modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”,
    W godz. 8.00 – 17.00 poświęcenie pokarmów.
    Spowiedzi w tym czasie nie będzie – spowiadać będziemy tylko do środy.
  6. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę po zachodzie słońca o godz. 19.15.
    Procesja rezurekcyjna rozpocznie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 i po niej zostanie odprawiona uroczysta Msza św.
    W Niedzielę Zmartwychwstania zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o 13.00, podczas której będzie udzielony sakrament Chrztu św.
  7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
  8. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00. W Wielką Sobotę zapraszamy również na godz. 15.00, a w następne dni nowenny na godz. 17.45.
  9. Przy figurze św. Antoniego jest umieszczony kosz, do którego do jutra można składać dary rzeczowe na świąteczne paczki dla ubogich. Paczki będą rozdawane we wtorek w godz. 16.00-18.00.
    W księgarni pod dzwonnicą można jeszcze nabyć wielkanocne świce Caritas, karty świąteczne, baranki. Przed kościołęm po Mszy św. sa zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
    Zachęcamy do zainteresowania się świątecznym numerem naszej gazetki parafialnej.