XIII Festyn parafialny

Zapraszamy w niedzielę, 22 września 2024 r. na XIII Festyn Parafialny pod hasłem „Moc w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9).
Już po Mszy św. dla dzieci, która zakończy się ok. 11.30, rozpoczną się na terenie przykościelnym atrakcje i zabawy dla najmłodszych. Ciekawe konkurencje dla dzieci poprowadzi doświadczony wodzirej i jego animatorzy. Zapraszamy też dzieci do korzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, a będą to dmuchańce, malowanie buziek, zajęcia plastyczne, balony z helem, zabawa z alpakami. Ministranci i lektorzy zapraszają na popcorn, turniej ping ponga i piłkarzyki.
O godz. 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie festynu, po którym scenę oddamy studentom i młodzieży. O godzinie 14.00 zapraszamy na przedstawienie dla dzieci, przygotowane przez rodziców przedszkolaków. O 15.00 spotkanie z poetką.
Poza tym na scenie nasi utalentowani parafianie zaprezentują swoje pasje, m.in. odbędzie się pokaz tańców ludowych, występ gitarowy ze wspólnym śpiewaniem i inne występy muzyczne.
W domu parafialnym na samym dole o godz. 16.00 zapraszamy na wykład „Romańskie Madonny na drogach Camino” i na prezentację „Szerpowie Nadziei”.
W tym roku zapraszamy do namiotu zarówno dzieci jak i starszych na kiermasz różności, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie i bliskich.
Tego dnia na obiad polecamy kiełbaski z grilla i karkówkę, które przyrządzać dla nas będą doświadczeni w tym względzie ojcowie z naszej parafii. Do tego zachęcamy do spróbowania przepysznych sałatek i pajdy ze smalcem i ogórkiem. W domu parafialnym będzie można posmakować przepysznych ciast naszych zaciszańskich gospodyń, a przy okazji wypić kawę czy herbatę. Na milusińskich czekają pachnące gofry z przeróżnymi dodatkami.
W tym roku nowością będzie stoisko pod nazwą „Skarby z ogrodów Zacisza”, na którym będzie można ofiarować sąsiadom sadzonki, rozsady, cebulki, kwiaty ogrodowe i doniczkowe, a nawet plony ziemi.
I to nie będzie jeszcze koniec naszego festynu, bo o 19.00 zapraszamy na potańcówkę do godz. 21.30. Przy pięknej pogodzie będziemy tańczyć pod chmurką, a jeśli pogoda nie dopisze tańce będą w namiocie.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do spędzenia tego niedzielnego popołudnia i wieczoru we wspólnocie parafialnej.
Do zobaczenia w niedzielę, 22 września!