XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie kilku ważnych świętych: we wtorek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców, w środę świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę, 29 lipca świętych Marty, Marii i Łazarza, rodzeństwa z Betanii, znanego z kart Ewangelii.
  2. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. odbywa się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy o podjeżdżanie pojazdami pod drzwi zakrystii, wjeżdżając na teren parafialny bramą od strony ulicy Brodowskiego, a następnie o odjeżdżanie bramą od strony ulicy Skrzypcowej. Poświęcenie pojazdów odbędzie się także za tydzień w niedzielę 30 lipca po wszystkich Mszach św.