Dzień Papieski w naszej parafii

Już od 2001 roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego wierni łączą się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiają się w nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku ten dzień przypada 13 października. Hasłem tegorocznego XXIV Dnia Papieskiego są słowa: ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.

Z tej okazji młodzież oazowa i ministranci z naszej parafii będą rozprowadzać papieskie kremówki. Będą też zbierane ofiary do puszek przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

,,Na moim przykładzie chciałbym pokazać, jak przyjmować cierpienie (…) Przybywam, jako pielgrzym prawdy i nadziei do sanktuarium św. Łazarza. Przybywam, aby moim własnym ciałem świadczyć o znaczeniu i sensie bólu, gdy go przyjmujemy z zaufaniem, zbliżając się do Boga bogatego w miłosierdzie (…) człowiek powinien się czuć wezwany, aby świadczyć miłość w bólu”– słowa te Jan Paweł II wypowiedział do ludzi trędowatych w czasie swojej wizyty na Kubie w styczniu 1998 roku.