Uroczystość Bożego Ciała

  1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00, o 17.30 nabożeństwo majowe. Procesja do 4 ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.30 i przejdzie ulicami: Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną, Korzystną i Skrzypcową. Kazanie i zakończenie procesji przy 4 ołtarzu, który jest umieszczony przy krzyżu misyjnym na terenie przykościelnym. Zachęcamy do modlitewnego skupienia i wspólnego śpiewu podczas trwania procesji. Prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji, zwłaszcza przy chodniku wzdłuż ogrodzenia terenu kościelnego od strony ul. Rozwadowskiej.
  2. Przez całą oktawę dzisiejszej uroczystości aż do przyszłego czwartku zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesjach eucharystycznych wokół kościoła, połączonych z nabożeństwem jutro majowym, a w kolejne dni czerwcowym.
  3. Jutro na mocy dyspensy ks. Biskupa Ordynariusza post nie obowiązuje. Osoby, które chcą skorzystać z dyspensy winny podjąć dowolny uczynek miłosierdzia.
  4. W sobotę o 6.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i po niej nabożeństwo pierwszosobotnie i spotkanie kółek różańcowych.
  5. W niedzielę o godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę św. dziękczynną z racji przypadających rocznic przyjęcia sakramentu kapłaństwa: ks. Proboszcz 40., ks. Janusz 53., ks. Wacław 31., ks. Robert 18. i ks. Rafał 12.
  6. W sobotę, 1 czerwca o godz. 19.00 koncert muzyki organowej w wykonaniu absolwentów Studium Muzyki Kościelnej Akademii Katolickiej w Warszawie, a w następną sobotę, 8 czerwca również o godz. 19.00 koncert muzyki uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu z udziałem zespołu „To i ja” z kościoła św. Antoniego z ul. Senatorskiej. Serdecznie zapraszamy.