Niedziela Trójcy Świętej

  1. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj i w czwartek o godz. 17.30, a w pozostałe dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  2. Jutro o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Kazimierz Siewko, jeden z sześciu wyświęconych przed tygodniem nowych kapłanów naszej diecezji. Wszystkich, a zwłaszcza rodziny, młodzież, dzieci, lektorów, ministrantów zapraszamy, aby wziąć udział w tej Mszy św. oraz przyjąć dar prymicyjnego błogosławieństwa, z którym Kościół wiąże możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
  3. W najbliższy czwartek 16 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Procesja do 4 ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30 i przejdzie ulicami Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną, Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony na parafialnym parkingu. Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, przypominamy, że jest to jeden z ważnych sposobów wyznania naszej wiary. Zapraszamy do udziału w procesji służbę liturgiczną, panie i panów z asysty procesyjnej, dziewczynki do sypania kwiatków oraz dzieci kl. III w strojach pierwszokomunijnych.
  4. W sobotę 18 czerwca przypada w naszej parafii uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30 na którą zapraszamy wszystkich parafian, by razem dziękować Panu Bogu za dar naszego kościoła. Po Mszy św. zapraszamy na tradycyjny już w tym dniu tort do domu parafialnego.
  5. Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem naszej gazetki parafialnej.