Nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, pokładającego swą ufność w Maryi

W święto Narodzenia NMP, w szóstym dniu nowenny chcemy szczególną modlitwą objąć wszystkie matki naszej parafii, aby przez zawierzenie się Maryi nieustannie cieszyły się z daru macierzyństwa. Modlimy się także za matki oczekujące potomstwa, aby szczęśliwie wydały je na świat, a każde dziecko, by zaznało miłości rodzinnego domu.

Z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego:

Światu potrzeba dziś więcej wrażliwych serc niż zimnej stali. Może dlatego na apokaliptycznym niebie współczesności Kościół, wiedziony przez Ducha Świętego, ukazuje na Soborze „Znak wielki – Niewiastę obleczoną w słońce”, która – według zapowiedzi rajskiej – zetrze głowę węża.Bogarodzica, jako Matka Boga – Człowieka i Matka Kościoła, najwspanialszy wzór dla Rodziny ludzkiej, stanie się na nowo natchnieniem świata. (…)

Ludzkości potrzeba matki. Dlatego Ojciec wszelkiego życia pomyślał o Matce, którą dał Słowu Przedwiecznemu na Jego wyprawę przez Nazaret w świat. Odtąd występuje Chrystus, Bóg Wcielony, przed oczyma ludzi tęskniących do Ojca, jako Syn Matki ziemskiej. Taka była wola Ojca naszego, który jest w niebie. A Chrystus – doznawszy szczególnej pomocy i opieki Matki na ziemi, doświadczywszy Jej serce – swoim oświadczeniem: „Nie zostawię was sierotami”, objął również i miejsce swej Matki w rodzinie ludzkiej. W doświadczeniu najtrudniejszym dla siebie i dla tych, co uwierzyli w Imię Jego, daje im Matkę: „Oto syn Twój – oto Matka twoja”.