Nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wychowanego w pobożnej rodzinie

Dziś w naszej diecezji rozpoczynamy nowennę, która jest duchowym przygotowaniem do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. W naszym kościele nowenna będzie połączona przez dziewięć kolejnych dni z wieczorną Mszą św.

W pierwszym dniu nowenny chcemy naszą modlitwą objąć wszystkie polskie rodziny, zwłaszcza rodziny naszej parafii. Módlmy się szczególnie o to, aby były środowiskiem, gdzie wychowuje się dzieci w duchu wiary oraz pełnego szacunku do życia i godności człowieka.

Z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego:

Nigdy nie zapomnę moich dziecięcych lat, gdy w moim domu rodzinnym każdy wieczór kończył się wspólnym odmawianiem cząstki różańca świętego. I to nie tylko w październiku, ale przez cały rok! Może dla nas, dzieci było to nieraz trudne, może chciało się spać, ale jednak rodzice nasi czuwali, aby dzień kończył się różańcem. (…) I gdy my na tyle problemów rady nie mamy, zostaje jedno: mieć w kieszeni różaniec i modlić się za tych, którzy nam przyczyniają tyle udręki we własnej Ojczyźnie. (…) Módlmy się za tych ludzi. Przeklinanie nic nie pomoże. Powtarzanie sobie różnych plotek czy dowcipów politycznych, też nic nie da. Ale modlitwa może pomóc. Ona zdolna jest oświecić umysły, poprawić wolę ludzką.