Nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, miłującego Kościół Boży

W drugim dniu nowenny nasza modlitwą chcemy objąć sprawy Kościoła w Polsce, zwłaszcza prosić o dar nowych powołań kapłańskich z naszej parafii. Niech nie zabraknie światu ludzi odważnych i dobrych, którzy pójdą za głosem wezwania Bożego, aby także dziś głosić Ewangelię Chrystusową.

Z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego:

Jak ogień, który miłośnie obejmuje wszystko, co ma ogrzać, tak płomienie Ducha Świętego delikatnie objęły i przeniknęły do głębi serc Apostołów. Dopiero tedy stali się zdolni, aby iść na wszystek świat i przepowiadać wszelkiemu stworzeniu, że Bóg jest Miłością.

Wtedy też odmienił się ich wzajemny stosunek do siebie. Zeszli  jeden drugiemu z drogi. Przedtem gwałtownie dopominali się, aby siedzieć po prawicy i po lewicy Chrystusa. Kiedyś nawet pytali: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?’ (MT 19, 27) Teraz przedziwnie ucichli, zapomnieli o sobie, zmaleli. Przestali zajmować się sobą, jakby – istnieć dla siebie. Zaczęli żyć, aby przekazywać innym miłość, którą posiedli. Tajemnica miłości nie na tym polega, że człowiek czerpie z obfitości Boga miłość dla siebie, ale na tym, że ją przekazuje dalej. (…)

Chrystus jest Pośrednikiem miłości Ojca ku światu. My także przekazujemy miłość, którą Ojciec pragnie przez nas udzielać innym. Bóg „szuka” sposobu, jak obdarzyć człowieka swoją niedotykalną i nieosiągalną miłością. I oto znajduje sposób konkretny – posługuje się ludzkim sercem i ludzką miłością. – Może właśnie moją? – Kościół jest „nadprzyrodzoną organizacją miłości” nie tylko ze względu na konstytucyjną formę swego istnienia, ale również ze względu na organizację przekazywania miłości, obdzielania ludzi Bożą miłością. Dlatego Kościół naucza: Miłuj Boga! Miłuj bliźniego! Bierz z miłości Boga, abyś umiał miłować braci! Miłość Boża przynagla nas.