Zmiany na czas obostrzeń epidemicznych

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Warszawie pojawiły się nowe rozporządzenia i zalecenia, które wpływają na nasze funkcjonowanie w wymiarze praktyk religijnych. Na podstawie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i dekretu ks. bpa Romualda Kamińskiego wchodzą w życie następujące zmiany:
– ze względu na powierzchnię naszego kościoła może w nim uczestniczyć na Mszach św. nie więcej niż 80 osób,
– niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i 12.00 będą transmitowane na parafialnym profilu facebookowym,
– jedyny konfesjonał, który będzie używany, będzie na stałe otwarty, a penitenci są proszeni, żeby po spowiedzi zdezynfekowali swoją część przy pomocy stojącego obok płynu i papierowego ręcznika,
– księża udzielający komunii będą to robić w założonych maseczkach,
– Ksiądz biskup podtrzymuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Aby umożliwić uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. większej ilości osób, będziemy sprawowali Msze św. o godz. 13.00 w każdą niedzielę, nie tak jak dotychczas tylko w 2. i 4. niedzielę miesiąca, aż do odwołania obecnych ograniczeń.