XXIX Niedziela Zwykła

 1. W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Warszawie pojawiły się nowe rozporządzenia i zalecenia, które wpływają na nasze funkcjonowanie w wymiarze praktyk religijnych. Na podstawie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i piątkowego dekretu ks. bpa Romualda Kamińskiego wchodzą w życie następujące zmiany:
  – ze względu na powierzchnię naszego kościoła może w nim uczestniczyć na Mszach św. nie więcej niż 80 osób,
  – niedzielna Msza św. o godz. 12.00 będzie transmitowana na parafialnym profilu facebookowym,
  – jedyny konfesjonał, który będzie używany, będzie na stałe otwarty, a penitenci są proszeni, żeby po spowiedzi zdezynfekowali swoją część przy pomocy stojącego obok płynu i papierowego ręcznika,
  – księża udzielający komunii będą to robić w założonych maseczkach,
  – Ksiądz biskup podtrzymuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 2. Dzisiaj zostaną odprawione dwie dodatkowe Msze św. dla dzieci kl. III i ich rodziców: ze SP nr 52 o godz. 14.30 oraz ze SP nr 84 o godz. 15.30.
 3. Spotkanie dla młodzieży I kl. liceum, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 4. Aby umożliwić uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. większej ilości osób, będziemy sprawowali Msze św. o godz. 13.00 w każdą niedzielę, nie tak jak dotychczas tylko w 2 i 4 niedzielę miesiąca, aż do odwołania obecnych ograniczeń.
 5. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę trwa jeszcze kiermasz w namiocie, gdzie można nabyć tanie i dobre książki.
 6. Na stoliku z czasopismami oraz w zakrystii można się zaopatrzyć w kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Wg kartek z wypominkami jednorazowymi będziemy się modlić za zmarłych w dniach 1 i 2 listopada.
  W wypominkach rocznych będziemy się modlić za zmarłych z naszych rodzin w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (nabożeństwo za zmarłych o godz. 17.15 i następnie Msza św. w intencji zmarłych). Za zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy się modlili również w dni powszednie podczas modlitwy wiernych, jeden raz w miesiącu. Każdy będzie mógł uzyskać informację, kiedy będziemy modlili się za jego zmarłych, którego dnia miesiąca i na której Mszy św.