Wykład o nauczaniu św. Hieronima

Święty Hieronim był z natury porywczy, agresywny i gwałtowny, surowy, ironiczny i obrażał innych. Przy tym był wrażliwy na pochwałę, czuły na naganę, zazdrosny i mściwy. Jednak pomimo takiej natury został świętym i do tego doktorem Kościoła, co jest dla nas wielce pocieszające. Czy swoją przemianę zawdzięcza lekturze Biblii, którą stawiał na pierwszym miejscu?

Zapraszamy na otwarty wykład 13 lutego 2020 r. o godz. 20.00 pt.: MOC SŁOWA BOŻEGO W ŻYCIU CZŁOWIEKA – ŚW. HIERONIM, który wygłosi ks. prof. dr hab. Krzysztof Bardski, biblista, patrolog, kierownik katedry filologii biblijnej UKSW.

Przed wykładem o godz. 19:00 MSZA ŚWIĘTA w domu parafialnym w kaplicy Matki Bożej z Guadalupe, II p., ul. Rozwadowska 9/11.

Na wykład zaprasza Środowisko Medyczne Świętej Rodziny, które we współpracy z lekarzami i kapłanami Ruchu Rodzin Nazaretańskich organizuje comiesięczne spotkania dla osób posługujących chorym. Tegoroczny cykl spotkań oparty jest o nauczanie Ojców Kościoła pt. Doktorzy dla doktorów.