I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu i jest jednocześnie początkiem nowego roku liturgicznego. Mottem – hasłem tego nowego roku są słowa „Wielka tajemnica wiary”.
  2. W czasie Adwentu wszyscy jesteśmy zaproszeni na Roraty, by we wspólnocie przeżywać ten czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. W naszym kościele roraty będą odprawiane codziennie o godz. 6.30. W poniedziałki środy i piątki zapraszamy w sposób szczególny wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy aby na roraty przychodzić z lampionami.
  3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii za tydzień 8 grudnia w niedzielę i będą trwały do środy 11 grudnia. Poprowadzi je ks. Remigiusz Kobusiński, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie koło Poznania. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Msza św., a w poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, dla młodzieży i wszystkich później wracających z pracy o godz. 19.30, a dla dzieci rano na roratach o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00, kiedy to w czasie nauki dla dorosłych w kościele dzieci przejdą z ks. Zbigniewem i katechetami do domu parafialnego.
  4. W najbliższy czwartek 5 grudnia ks. Bp Romuald Kamiński udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. I liceum (po III kl. gimnazjum).
  5. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00, o godz. 17.30 Nieszpory.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca. W sobotę o godz. 7.15 różaniec i rozważania fatimskie, o godz. 8.00 Msza św. w intencji kółek różańcowych i spotkanie w domu parafialnym.
  7. Ukazał się nowy numer gazetki parafialnej.