Niedziela Trójcy Świętej

  1. Dzisiaj o godz. 12.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Łukasz Piotrowski, neoprezbiter, który okres dzieciństwa spędził w naszej parafii. Po Mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, z którym Kościół wiąże łaskę  zupełnego.
  2. Dzisiejsza niedziela to dzień naszego dorocznego festynu parafialnego. Program dla dzieci rozpocznie się już po Mszy św. o godz. 10.30, a oficjalne festynu po Mszy św. prymicyjnej ks. Łukasza. Zachęcamy wszystkich do spędzenia dzisiejszego po południa we wspólnocie parafialnej, uczestnicząc w programie festynu i korzystając z posiłków przygotowanych na tę okazję przez parafian.
  3. W najblizszą środę kończy się rok szkolny. Wszystkich uczniów, dzieci i młodzież, a także rodziców i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny w najbliższy wtorek na godz. 18.00. Będzie to również Msza św., w której będziemy dziękować za nasz kościół parafialny, w drugą rocznicę jego konsekracji. We wtorek możliwość przystąpienia do spowiedzi o godz. 17.30.
  4. W najbliższy czwartek 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy trasą jak w latach ubiegłych: Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną, Korzystną i do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony przy parkingu parafialnym. Mszy św. i procesji będzie przewodniczyć ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny kleryków w seminarium diecezjalnym. Zapraszamy do udziału w procesji służbę liturgiczną, panie i panów z asysty procesyjnej, dziewczynki do sypania kwiatków oraz dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy też o udekorowanie domów i mieszkań na trasach przejścia procesji.
  5. W dniach następujących po Uroczystości Bożego Ciała, przez całą oktawę zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej, połączonej z nabożeństwem czerwcowym.
  6. Decyzją władzy diecezjalnej po  7 latach posługi duszpasterskiej w naszej parafii kończy ks. Wojciech Sokołowski. Choć ostatnia niedziela tej posługi przypada na 19 sierpnia, to ze względu na czas urlopowy Mszę św. dziękczynną za 7 lat pobytu i pracy w naszej parafii ks. Wojciech odprawi za tydzień w niedzielę 23 czerwca o godz. 10.30. Będzie to również dla nas wszystkich okazja do wyrażenia modlitewnej wdzięczności Panu Bogu za wszelkie dobro związane z posługą ks. Wojciecha wśród nas.