Uroczystość Bożego Ciała

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą celebrowane wg porządku niedzielnego, tzn. o godz.: 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, zostanie odprawiona o godz. 10:30. Procesja przejdzie, podobnie jak w latach ubiegłych, ulicami: Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną, Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony na parkingu parafialnym. Mszy św. i procesji będzie przewodniczyć ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny kleryków w seminarium diecezjalnym. Zapraszamy do udziału w procesji służbę liturgiczną, panie i panów z asysty procesyjnej, dziewczynki do sypania kwiatków oraz dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. w strojach pierwszokomunijnych. Tradycją naszej Parafii staje się zwyczaj, kiedy to ojcowie niosą chorągwie w procesji, a żony i dzieci trzymają szarfy. Zachęcamy do podjęcia tej roli. Prosimy też o udekorowanie domów i mieszkań na trasach przejścia procesji.