VII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj odbędą się kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania: o godz. 16.45 pierwszy rok przygotowania, o godz. 17.15 rok drugi.
 2. Zapraszamy w środę 27 lutego na DZIEŃ MODLITWY, jako duchowy owoc czasu Nawiedzenia Parafii przez Matkę Bożą w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. To czas szczególnej modlitwy wspólnoty parafialnej i zawierzenie Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, a także całej diecezji i Kościoła powszechnego. Kościół otwarty będzie od rana do wieczora. Przez cały dzień będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.
  Program Dnia Modlitwy:
  6.30 Msza św.
  7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  8.00 Msza św.
  8.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. (tajemnice radosne)
  11.30 Różaniec św. (tajemnice światła)
  12.00 Anioł Pański i schowanie Najświętszego Sakramentu
  15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Różaniec św. (tajemnice bolesne)
  17.30 Różaniec św. (tajemnice chwalebne)
  18.00 Msza św.
  19.00-21.00 Wieczór ciszy
  21.00 Apel Jasnogórski

 3. W najbliższą środę 27 lutego w godz. od 19.00 do 21.00 w kościele odbędzie się Wieczór ciszy. Spotkanie będzie okazją do modlitwy, spotkania z Bogiem, z samym sobą. Prowadzić je będzie ks. Robert Wielądek. Wszystkich zapraszamy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadać będziemy rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca. W sobotę o godz. 7.15 różaniec, rozważania fatimskie,
  o godz. 8.00 Msza św. w intencji kół żywego różańca oraz w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i spotkanie w domu parafialnym.
 5. Można jeszcze zapisać się na organizowane w parafii warsztaty posługiwania się językiem miłości i szacunku a unikania języka złości i agresji. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 26 lutego o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 6. Za dwa tygodnie zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem, naszym parafianinem, autorem m.in. serii książek o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Odbędzie się ono w niedzielę 10 marca po Mszy św. dla dzieci, czyli ok. godz. 11.30 w domu parafialnym.
 7. Podczas wakacji od 31 lipca do 10 sierpnia będzie zorganizowany w naszej parafii warsztat pisania ikon dla początkujących. Skierowany jest on do wszystkich, a więc nie jest konieczne posiadanie wykształcenia plastycznego. Warsztat adresowany jest do osób, które chcą odkrywać Boga poprzez ikonę, jej teologię i symbolikę, równolegle z prowadzonymi zajęciami praktycznymi. Szczegółowe informacje w zakrystii.