Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej

Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej wyruszyła 4 listopada i trwała do 11 listopada 2018 r. Był to błogosławiony czas dla wszystkich uczestników. Dotykaliśmy miejsc, w których przebywał nasz Pan Jezus Chrystus. Nawiedzaliśmy piękne świątynie, w których zachowane są pamiątki chrześcijaństwa. Oglądaliśmy archeologiczne pozostałości, które są świadkami czasów Jezusa. A przede wszystkim mogliśmy uczestniczyć w niezapomnianych rekolekcjach, po których ponowna lektura Pisma Świetego będzie już miała inny wymiar. Byliśmy, zobaczyliśmy, doświadczyliśmy i Bogu dziękujemy za to wszystko!

70 lat temu…

Pomysł zbudowania własnego kościoła, a z czasem utworzenia osobnej parafii, zrodził się wśród mieszkańców osiedla Zacisze jeszcze przed drugą wojną światową. Już w roku 1937 w miejscu, na którym obecnie stoi kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny, ustawiono krzyż. Plac został poświęcony przez księdza Jana Sitnika – proboszcza parafii św. Trójcy w Ząbkach, do której należało wówczas osiedle Zacisze. Plac, na którym stanął krzyż ofiarował Zygmunt Jórski, właściciel dawnego folwarku Zacisze. Formalna darowizna dokonana została aktem notarialnym w dniu 2 maja 1939 roku. W akcie tym Zygmunt Jórski resztę swoich gruntów, zapisanych w księdze hipotecznej pod nazwą „Folwark Zacisze”, a składających się z sześciu niezabudowanych działek (nr 211-216) o łącznej powierzchni 4 636 72 m, przekazał na własność Rzymskokatolickiej Archidiecezji Warszawskiej, z przeznaczeniem pod budowę kościoła i zabudowań kościelnych.

Ad fontes! Powracamy do źródeł wiary

Trwa już Adwent, okres, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Niewielu z nas zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsza niedziela adwentu jest jednocześnie początkiem nowego roku liturgicznego, co oznacza, że swego rodzaju „liturgicznego sylwestra” mamy już za sobą 🙂 Mówiąc już na poważnie, Adwent jest czasem bardzo szczególnym, gdyż rozpoczynając nowy rok liturgiczny daje nam szansę podjęcia czegoś na nowo. Podczas tegorocznych rekolekcji chciałbym, aby były one okazją do tego, aby sięgnąć niejako do podstaw, początków naszej wiary.

Świętujemy jubileusz 70-lecia powstania Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu

Parafia Świętej Rodziny na Zaciszu powstała na mocy dekretu ks. Biskupa Zygmunta Choromańskiego 12 grudnia 1948 roku. Z okazji Jubileuszu zapraszamy wszystkich Parafian i Gości w środę 12 grudnia o godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za 70 lat istnienia naszej Parafii. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej. Po Mszy św. zapraszamy na agapę w domu parafialnym i urodzinowy tort.

Spektakl kleryków

Już po raz osiemnasty klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę seminaryjną. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości wystawiany jest od 1 grudnia spektakl pt.: „Czy zobaczę cię jutro?” opowiadający o życiu w okupowanej Warszawie. Spektakl oparty jest na motywach pierwszego powojennego pełnometrażowego filmu „Zakazane piosenki”.
Przedstawienie będzie wystawiane w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Mehoffera 2 w Warszawie jeszcze w następujących terminach:
15 grudnia (sobota) o godz. 11.00, 15.00 i 18.30
16 grudnia (niedziela) o godz. 15.00 i 18.30
18 grudnia (wtorek) o godz. 18.30.

Grupy powyżej 10 osób proszone są o wcześniejszą rezerwację terminu: telefon: 668-815-931 lub e-mail: info@sztuka2018.pl.