II Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone są dzisiaj podczas każdej Mszy św.
  W poniedziałek i wtorek
  – o godz. 6.30 roraty z nauką dla dzieci,
  – o godz. 9.00 i 18.00 Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy także rodziny z dziećmi. W czasie nauki dla dorosłych równolegle w domu parafialnym będzie osobna nauka dla dzieci.
  – o godz. 19.00 Msza św. z nauką dla młodzieży. Zapraszamy na tę godzinę także dorosłych, później wracających z pracy.
  Spowiedź codziennie pół godziny przed i podczas każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.
 2. Dopełnieniem naszych adwentowych rekolekcji będzie uroczysta Msza św. w środę 12 grudnia, której przewodniczyć będzie ks. Biskup Romuald Kamiński. W tym dniu obchodzimy 70 rocznicę powstania naszej parafii. Wszystkich zapraszamy na tę Mszę św. w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną agapę i tort urodzinowy w domu parafialnym.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 19.00 po Mszy św. rekolekcyjnej wszystkich chętnych zapraszamy na wykład dr Jerzego Kazimierczaka na temat ikon „Boże Narodzenie na Wschodzie i Zachodzie”.
 4. Po Mszy św. przed kościołem w całej Polsce zbierane są dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. W księgarence pod dzwonnicą można nabyć poświęcony przez kapłana opłatek na nasz stół wigilijny oraz świece „caritas”, sianko i karty świąteczne. Ukazał się nowy numer gazetki parafialnej „Rodzina na Zaciszu”.