XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z III kl. gimnazjum odbędzie się dzisiaj w domu parafialnym o godz. 17.00.  Młodzież I kl. liceum, drugi rok przygotowania do bierzmowania, ma swoje spotkanie również dzisiaj w domu parafialnym o godz. 17.15.
 2. We wtorek obchodzimy wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy, a w czwartek św. Wincentego a Paulo.
 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w czwartek 4 października o godz. 20.00. Wszystkich narzeczonych serdecznie zapraszamy.
 4. Dzieci kl. III z obu szkół podstawowych otrzymają różańce w przyszłą niedzielę 30 września podczas Mszy św. o godz. 10.30. To kolejny etap przygotowania ich do I Komunii św. Ta Msza św. będzie odprawiona w intencji róż różańcowych rodziców, dzieci i młodzieży.
 5. Zapraszamy w czwartek 27 września do kościoła Świętej Rodziny na Dzień Modlitwy, który będzie duchowym owocem czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Będzie to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako okazja do zawierzania Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także wpisanych w całą diecezję i Kościół powszechny. Kościół otwarty będzie od rana do wieczora. Przez cały dzień będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. 
  Program Dnia Modlitwy:
  6.30 Msza św.
  7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
  8.00 Msza św.
  8.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. (tajemnice radosne)
  10.00 Spotkanie dla mam z małymi dziećmi i Różaniec św. (tajemnice światła)
  12.00 Anioł Pański i schowanie Najświętszego Sakramentu
  15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Różaniec św. (tajemnice bolesne)
  17.30 Różaniec św. (tajemnice chwalebne)
  18.00 Msza św. i Apel Jasnogórski.
 6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania mam z małymi dziećmi w czwartki o godz. 10.00. Wszystkie mamy pozostające w domach z małymi dziećmi serdecznie zapraszamy.
 7. W miniony czwartek gościliśmy o. Stanisława Przepierskiego, dominikanina, członka zarządu Stowarzyszenia Żywego Różańca w Polsce. Ojciec Stanisław obdarował nas piękną konferencją duchową o różańcu ale rzucił również pewne światło na pochodzenie naszej parafialnej figury Matki Bożej, która znajduje się w zakrystii. Chcielibyśmy to skonfrontować z wiedzą parafian, więc gdyby ktoś miał jakieś informacje na temat pochodzenia tej figury i w jaki sposób ona znalazła się w naszej parafii, prosimy o przekazanie tej informacji ks. Proboszczowi.
 8. Jak wcześniej zapowiadaliśmy, pragniemy na jubileusz 70-lecie parafii przygotować album ze zdjęciami rodzin naszej parafii. Fotograf, który będzie wykonywał zdjęcia rodzin do tego albumu będzie gościł w naszej parafii przez kolejne dwie niedziele 30 września i 7 października. Rodziny, które chciałyb, aby ich zdjęcia znalazły się w tym albumie prosimy o zgłoszenie się i zapisanie na odpowiednią listę w zakrystii.