Jesteśmy zaproszeni do Świętej Rodziny

W dzisiejszej Ewangelii czytamy: (Mk 3, 31-35) Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: „Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie”. Odpowiedział im: „Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”. W prezbiterium kościoła Świętej Rodziny mozaika przedstawia Jezusa, który zaprasza nas do tego, byśmy stali się członkami Jego Świętej Rodziny. Mówi nam też, co mamy czynić, aby się w tej Rodzinie znaleźć – wystarczy, że zapragniemy pełnić wolę Bożą. Jezus rozszerza pojęcie swojej rodziny zapraszając do niej nas wszystkich.