Pokłon Trzech Króli/ Mędrców ze Wschodu

Jeden z witraży w naszym kościele przedstawia moment pokłonu Mędrców i złożenia przez nich darów Jezusowi: złota, kadzidła i mirry. Złoto to symbol królewskiej godności, kadzidło – symbol modlitwy i ofiary zaś mirra to symbol cierpienia. Niech ten witraż przypomina nam, żebyśmy nasze życie codzienne, modlitwy, ofiary i cierpienia oddawali Jezusowi.
(Mt 2, 1-2, 9-11) Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon. A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego zachęcamy, by wszystkie dzieci, i nie tylko, przybyły w koronach na Mszę św. o godz. 10.30, by pokłonić się Jezusowi. Msze św. tego dnia będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Na każdej z nich odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczymy na potrzeby misji. 6 stycznia to także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji kółek żywego różańca zostanie odprawiona o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo pierwszych sobót w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Niedziela Świętej Rodziny – odpust parafialny

31 grudnia, w Niedzielę Świetej Rodziny, przypadało w tym roku święto patronalne naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz naszej diecezji. Podczas homilii mówił o atmosferze adoracji panującej w Nazarecie, o ciszy, która jest wsłuchiwaniem się w obecność Boga i wprowadzaniem Go do swojego życia. Przywołując moment stworzenia człowieka Ks. Biskup podkreślił, że od pierwszego momentu w zamiarach Boga dzieje ludzi przebiegają drogą małżeństwa i rodziny, i od początku cieszą się opieką Boga. Zwracając się do rodzin Pasterz diecezji mówił: Jak ważne miejsce w zamiarach Bożych ma rodzina. Zróbmy wszystko, by ten zachwyt Boży nad rodziną realizował się w naszych domach i naszych rodzinach – usłyszeliśmy. Zebrani w kościele małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a świętujący okrągłe jubileusze 25, 50 i 60-lecia małżonkowie zostali indywidualnie pobłogosławieni przez Księdza Biskupa Romualda i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Kartę Praw Rodziny. Wszyscy modliliśmy się także o powrót do zdrowia ks. Proboszcza. Dziękujemy Księdzu Biskupowi za obecność, wspólną modlitwę i błogosławieństwo!

Nie lękajcie się!

Na progu nowego roku na spotkaniu dla mam rozważane było wezwanie Pana Jezusa, by w naszych sercach był pokój, byśmy nie bali się trudnych sytuacji, które pojawiają się w naszym życiu, wywołujących troskę o bliskich, o przyszłość. Naturalne jest w życiu człowieka małżeńskim i rodzinnym czy samotnym pragnienie szczęścia, radości, poczucia bezpieczeństwa, pokoju. Do tego zostaliśmy stworzeni. Tymczasem nieustannie pojawiają się powody, by lękać się o przyszłość, sprawy, które zakłócają szczęście i pokój – bo wydają się zagrażać szczęściu współmałżonka lub dzieci, o których się słusznie troszczymy. Pojawiają się życiowe burze w domu, w pracy: nieporozumienia, konflikty, choroby, kłopoty z dziećmi. Wszystkie te sytuacje stawiają nas w sytuacji bezradności, lęku. Co robić?