Niedziela Świętej Rodziny – odpust parafialny

31 grudnia, w Niedzielę Świetej Rodziny, przypadało w tym roku święto patronalne naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz naszej diecezji. Podczas homilii mówił o atmosferze adoracji panującej w Nazarecie, o ciszy, która jest wsłuchiwaniem się w obecność Boga i wprowadzaniem Go do swojego życia. Przywołując moment stworzenia człowieka Ks. Biskup podkreślił, że od pierwszego momentu w zamiarach Boga dzieje ludzi przebiegają drogą małżeństwa i rodziny, i od początku cieszą się opieką Boga. Zwracając się do rodzin Pasterz diecezji mówił: Jak ważne miejsce w zamiarach Bożych ma rodzina. Zróbmy wszystko, by ten zachwyt Boży nad rodziną realizował się w naszych domach i naszych rodzinach – usłyszeliśmy. Zebrani w kościele małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a świętujący okrągłe jubileusze 25, 50 i 60-lecia małżonkowie zostali indywidualnie pobłogosławieni przez Księdza Biskupa Romualda i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Kartę Praw Rodziny. Wszyscy modliliśmy się także o powrót do zdrowia ks. Proboszcza. Dziękujemy Księdzu Biskupowi za obecność, wspólną modlitwę i błogosławieństwo!