Msza święta i błogosławieństwo na początku nowego roku szkolnego

– Rozpoczynający się właśnie rok szkolny będzie nam upływał pod matczynym okiem Maryi, która do nas przychodzi – powiedział ks. Proboszcz Andrzej Mazański podczas dzisiejszej porannej Mszy Świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. – Ten rok szkolny zbiega się z wędrówką kopi cudownego jasnogórskiego obrazu Matki Bożej w naszej diecezji. – Najświętszej Matce przynośmy więc trudy naszej codzienności, pytania, wątpliwości, bo Ona ma dla nas zawsze czas – czas, którego wszystkim brakuje. Wspomniał też słowa Papieża Franciszka, który po wizycie na Jasnej Górze, podczas Światowych Dni Młodzieży, powiedział, że w Częstochowie doświadczył daru spojrzenia Matki: „Jest to spojrzenie, które wydobywa z tłumu i podnosi w górę.” Dla Niej jesteśmy ważni. Mówi do nas po imieniu i każdego pragnie trzymać w matczynych ramionach. Maryja jest dla nas darem. Ks. Proboszcz zachęcił, by w chwilach trudności, napotykając problemy w nowym roku szkolnym, pamiętać szczególnie o modlitwie, gdyż dla Boga nie ma nic niemożliwego.