Wszyscy korki zbieramy na wyjazd młodzieży na ŚDM do Panamy

Zdawałoby się, że tak niedawno gościliśmy w naszej parafii, w naszych rodzinach, młodzież z Patriarchatu Jerozolimskiego, która przyjechała do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a już trwają przygotowania do kolejnego międzynarodowego spotkania Papieża z młodymi w Panamie.

 

Wydarzenia centralne, które odbędą się 22-27 stycznia 2019 r. będą poprzedzone dniami w diecezjach organizowanymi przez diecezje panamskie, a także wybrane diecezje Nikaragui i Kostaryki, w dniach 17-21 stycznia 2019 r. Słowami przewodnimi spotkania młodych z Papieżem będą słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38). Z naszej parafii będziemy organizować wyjazd na ŚDM dla grupy młodzieży. Zainteresowane osoby prosimy o wstępną deklarację chęci wyjazdu do Panamy u ks. Proboszcza.

Taki wyjazd jest bardzo kosztowny, dlatego zachęcamy do włączenia się do parafialnej akcji zbiórki nakrętek od butelek plastikowych. W ten prosty sposób możemy wspomóc młodych ludzi. Wystarczy postawić w domu i w pracy pojemnik, do którego wrzucane będą plastikowe nakrętki. Zgromadzone nakrętki można składać przy wejściu do namiotu. Uzyskanie w ten sposób środki z pewnością obniżą koszt wyjazdu młodzieży z naszej parafii.