Niedziela Trójcy Świętej

  1. W najbliższy czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione w tym dniu wg porządku niedzielnego tzn. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 12.00. Procesja przejdzie, podobnie jak w latach ubiegłych, ulicami Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną i Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony przy parkingu parafialnym. Myśl przewodnia procesji to słowa św. brata Alberta Chmielowskiego „Być dobrym jak chleb”.
  2. Dziewczynki, które chcą wziąć udział w procesji, zapraszamy na próbę we wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej. Parafian zaś prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatów do sypania dla bielanek. Zachęcamy dzieci kl..III do udziału w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Ojców rodzin wraz ze swoimi dziećmi zachęcamy do wspólnego rodzinnego niesienia chorągwi wraz z szarfami.
  3. Po Uroczystości Bożego Ciała przez całą oktawę zapraszamy ministrantów, bielanki, panów z asysty kościelnej oraz dzieci kl. III do wzięcia udziału w procesjach eucharystycznych, które będą połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  4. Za tydzień 18 czerwca, uroczysta konsekracja naszego kościoła parafialnego, której dokona ks. Abp Henryk Hoser. Zapraszamy wszystkich na godz. 11.00. Zachęcamy, by w miarę możliwości przybyć pieszo, pozostawiając samochody w domach i ewentualnie zabrać ze sobą lekkie składane krzesełka. Poza uroczystością Msze św. będą odprawione jedynie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po uroczystości konsekracji zapraszamy do przedłużenia wspólnego świętowania. W namiocie na terenie przy kościelnym będzie poczęstunek: bigos, przekąski, lody. Prosimy, by w miarę możliwości przygotować ciasta. Zapisy dziś przed kościołem.