Uroczystość Bożego Ciała

W Uroczystość Bożego Ciała 15 czerwca 2017 r. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego tzn. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 12.00. Procesja przejdzie, podobnie jak w latach ubiegłych, ulicami Skrzypcową, Czerwińską, Blokową, Mleczną i Korzystną do czwartego ołtarza, który będzie umieszczony przy parkingu parafialnym. Myśl przewodnia procesji to słowa św. brata Alberta Chmielowskiego „Być dobrym jak chleb”.

Dziewczynki, które chcą wziąć udział w procesji, zapraszamy na próbę we wtorek i w środę po Mszy św. wieczornej. Parafian zaś prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatów do sypania dla bielanek. Zachęcamy dzieci kl. III do udziału w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Ojców rodzin wraz ze swoimi dziećmi zachęcamy do wspólnego rodzinnego niesienia chorągwi wraz z szarfami.

Po Uroczystości Bożego Ciała przez całą oktawę zapraszamy ministrantów, bielanki, panów z asysty kościelnej oraz dzieci kl. III do wzięcia udziału w procesjach eucharystycznych, które będą połączone z nabożeństwem czerwcowym.