Parafialne rekolekcje wielkopostne

Zakończyły się wielkopostne rekolekcje parafialne, podczas których rekolekcjonista, pallotyn ks. Tomasz Borowski przybliżał nam pełne nadziei orędzie fatimskie. W czasie rekolekcji w niedzielę nauki rekolekcyjne głoszone były na wszystkich Mszach św., zaś w poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych były głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, a dla młodzieży o godz. 19.30. Ks. Tomasz podkreślał, że wołanie Matki Bożej z Fatimy jest ciągle aktualne, także w wymiarze osobistym dla każdego z nas i wymaga naszej konkretnej odpowiedzi. Zachęcał, by przyjąć prośby Maryi i wdrożyć je w życie – codziennie odmawiać różaniec, wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, ofiarowywać swoje cierpienia za grzeszników, czynić dzieła miłosierdzia i praktykować nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

 

Podczas wszystkich dni rekolekcyjnych ks. Tomasz zachęcał do lektury przede wszystkim Pisma Świętego, a także w duchu tematu rekolekcji i przypadającej w tym roku setnej rocznicy objawień fatimskich, publikacji ich dotyczących.

Ostatniego dnia rekolekcji Ksiądz Proboszcz Andrzej Mazański powierzył Niepokalanemu Sercu Maryi całą naszą wspólnotę parafialną, a ksiądz rekolekcjonista udzielił błogosławieństwa i odpustu.

Podczas rekolekcji szkolnych kościół wypełniony był dziećmi i młodzieżą, gwarem, śpiewem, ale także modlitwą. Wsłuchani w słowa ks. rekolekcjonisty młodzi ludzie odkrywali przez te dni, jak bardzo są kochani przez Pana Boga. Do dzieci przemówiła Matka Boża w Fatimie i to dzieci są nadzieją Kościoła i świata. Ks. Proboszcz na zakończenie rekolekcji zachęcił dzieci, by nie zaniedbały tej radości z przebywania w obecności Bożej, której doświadczyły podczas rekolekcji i by szukały Pana Jezusa i Maryi w swoim codziennym życiu, by wsłuchiwały się w Ich głos w swoim sercu.

Relacja zdjęciowa w galerii.