Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm dziś na początku każdej Mszy św. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Na godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie żale.
 2. Wszystkich, którzy nie przystąpili jeszcze do sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę. Będziemy spowiadać w tych dniach rano podczas Mszy św. i po południu w godz. 17.30 – 19.00. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na czas Triduum Paschalnego.
 3. W Wielki Czwartek:
  • uroczysta liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy będzie trwała do godz. 23.00.
 4. W Wielki Piątek:
  • o godz. 7.30 modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”,
  • o godz. 12.00 Droga krzyżowa i adoracja krzyża dla dzieci,
  • o godz. 18.00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją krzyża do godz. 23.00 adoracja przy Grobie Pańskim.
 5. W Wielką Sobotę:
  • o godz. 7.30 modlitwa Liturgią Godzin tzw. „ciemna jutrznia”,
  • w godz. od godz. 8.00 do godz. 17.00 poświęcenie pokarmów.
 6. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30 (po zachodzie słońca). Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie się o godz. 6.00 i po niej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. W Niedzielę Zmartwychwstania zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 13.00, podczas której zostanie udzielony sakrament chrztu. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
 7. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15.00. W Wielką Sobotę zapraszamy również na godz. 15.00, a w następne dni nowenny na godz. 17.45.
 8. S. Małgorzata, opiekunka bielanek, zwraca się z prośbą, by przynosić kwiaty dla sypaczek, biorących udział w procesji rezurekcyjnej.
 9. Przy figurze św. Antoniego jest umieszczony kosz, gdzie do jutra można jeszcze składać dary rzeczowe na żywnościowe paczki świąteczne dla ubogich. Paczki będą rozdawane we wtorek od godz. 15.00.
  Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do kosza przy ołtarzu.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz przy rozprowadzeniu palm. Palmy rozprowadza wspólnota neokatechumenalna naszej parafii. Całkowity dochód jest przeznaczony na prace przygotowujący nasz kościół do konsekracji, którą planujemy na dzień 18 czerwca br.