Parafialna pielgrzymka do Fatimy

Trójce portugalskich pastuszków Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, 13 maja 1917 roku ukazała się Maryja, prosząc o przekazanie orędzia wzywającego ludzkość do nawrócenia, pokuty i modlitwy.

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień z naszej parafii już jutro (18 lutego) wyruszy trzydziestopięcioosobowa pielgrzymka do Fatimy i będzie trwała do 25 lutego.

 

W programie nawiedzenie Sanktuarium i kaplicy w miejscu objawień Matki Bożej, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Pielgrzymi będą uczestniczyli w Drodze Krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do rodzinnej wioski Franciszka i Łucji – Aljustrel.

W kolejnym dniu zwiedzą zespół klasztorny Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha, gotycki klasztor cystersów w Alcobaca i wioskę rybacką Nazare nad Atlantykiem, gdzie znajduje się sanktuarium Maryjne.

W planach ponadto jest zwiedzanie klasztoru templariuszy w Tomar, katedry i uniwersytetu w Coimbrze, Porto, kościoła św. Franciszka, Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów.

W Santiago de Compostela pielgrzymi nawiedzą Bazylikę Świętego Jakuba Apostoła, zaś w Lizbonie będą mieli możliwość zwiedzenia średniowiecznej dzielnicy Alfamy, położonej na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, Katedry Se, kościoła św. Antoniego Padewskiego (który stoi w miejscu domu rodzinnego tego świętego), a także dzielnicy Belem z klasztorem Hieronimitów.

Naszych pielgrzymów polecajmy opiece Matki Bożej Fatimskiej. Szczęść Boże!