Nasz Stworzyciel jest dawcą wszystkiego co nas otacza i czym dysponujemy

W spotkaniu Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent, które odbyło się w domu parafialnym 20 stycznia br., uczestniczyło ponad 20 osób, głównie z Zacisza. Przybyli przedsiębiorcy z różnych branż, osoby prowadzące firmy rodzinne, zakładające własny biznes lub te, które podejmują właśnie ważne życiowe decyzje i chcą rozpocząć własną drogę w biznesie.

Pomagamy  ludziom biznesu w rozwoju duchowym, zachęcamy do prowadzenia działalności gospodarczej na fundamencie wartości, przybliżamy katolicką myśl społeczną. Łączymy tych, którzy odkrywają wielkość powołania przedsiębiorcy – powiedział do zebranych ks. Grzegorz Piątek, koordynator duszpasterstwa.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele, po której, już w sali w domu parafialnym, uczestnicy mogli się zapoznać ze sobą i z prowadzącymi. Następnie pochyleni nad fragmentem Biblii dotyczącym stworzenia świata, zastanawiali się czy potrafią wielbić Boga za Jego dzieło stworzenia. Tematem omawianym na styczniowym spotkaniu było obdarowanie i Boże błogosławieństwo, a także nasza wdzięczność, która umożliwia budowę właściwych relacji do Boga i ludzi. Zastanawialiśmy się, jakie prezenty od Pana Boga dostrzegamy w swoim życiu i jaką postawę przyjmujemy wobec trudnych darów? Skąd czerpiemy siłę, gdy sprawy nie idą po naszej myśli i czy w trudnych, życiowych sprawach postrzegamy Boga jako Ojca? Te pytania były tematem grup dyskusyjnych.

Owocna dyskusja i świadectwa, którymi dzielili się uczestnicy spotkania, pokazały jak bardzo ludzie biznesu potrzebują wsparcia osób, które rozumieją, z jakimi problemami się borykają, jak trudne decyzje podejmują i jak wygląda ich codzienność. W przyjaznym i rozumiejącym się gronie można liczyć na wsparcie w sytuacji, gdy chce się działać i prowadzić firmę w zgodzie ze swoim powołaniem, kierując się sumieniem i współpracując z Bożym planem.

Następne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent z cyklu „BOGActwo przedsiębiorcy” odbędzie się 17 lutego 2017 r. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00, a następnie częścią formacyjną pod hasłem: „Wspólnicy” Pana Boga. Zobowiązania zarządcy.