II Niedziela Adwentu

 1. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalane Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane tak jak w dni powszednie. W godz. 12.00 – 13.00 w „godzinie łaski” będzie możliwość modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele.
 2. Środowisko Medyczne Świętej Rodziny zaprasza wszystkich związanych ze służbą zdrowia na kolejne comiesięczne spotkanie również 8 grudnia w drugi czwartek miesiąca. Tematem spotkania będzie „Kierownictwo duchowe a macierzyństwo w pismach bł. ks. Michała Sopoćki. Początek o godz. 19.00.
 3. Wraz z Fundacją św. Józefa wznawiamy cykl comiesięcznych spotkać, na które zapraszamy wszystkich parafian. Przypominamy, ze poprzedni cykl nosił tytuł „Ojczyzna świętych”. Nowy cykl nazwaliśmy „Kościół i świat” i pierwsze spotkanie z tego cyklu odbędzie się w piątek 9 grudnia o godz. 18.30. Gościem spotkania będzie s. Urszula Głowacka, założycielka fundacji „Otwarte serce”, a tematem „Siostry Sacre Coeur w misji Kościoła”.
 4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą  niedzielę 11 grudnia i będą trwały do środy 14 grudnia.
  W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św.
  W poniedziałek, wtorek i środę:
  o godz. 6.30 – roraty z nauką rekolekcyjną dla dzieci,
  o godz. 9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych,
  o godz. 18.00 – Msza św.  z nauką rekolekcyjną dla dorosłych. Na tę Mszę św. zapraszamy także rodziny z dziećmi, w czasie nauki dla dorosłych równolegle w domu parafialnym będzie nauka dla dzieci.
  o godz. 19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży. Zapraszamy także starszych później wracających z pracy. Rekolekcje będzie głosił ks. Dariusz Kubka, pallotyn.
 5. Przy bocznym wyjściu z kościoła, pod dzwonnicą można nabyć opłatek wigilijny, świece „Caritas”, karty świąteczne, a także bombki z logo naszej parafii, będące pamiątką Jubileuszu Miłosierdzia z hasłem roku „Misericordes sicut Pater” tzn. „Miłosierni jak Ojciec”.
 6. Dziś po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.