Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., podczas której dzieci kl. IV obu szkół podstawowych nr 52 i 84 będą obchodziły rocznicę I Komunii św.
  2. Od piątku trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  3. Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, jednego z trzech głównych patronów Polski, przeniesioną z dnia dzisiejszego, ze względu na rangę dzisiejszej uroczystości. W najbliższą sobotę zaś we wszystkich kościołach warszawskich rano obchodzimy uroczystość Matki Bożej Łaskawej, patronki naszego miasta.
  4. W najbliższy czwartek 12 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Marek Solarczyk udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. I Liceum, która przez dwa lata przygotowywała się do przyjęcia tego sakramentu. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian, bo jest to wydarzenie ważne dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Przed Mszą św. wyjątkowo odbędzie się nabożeństwo majowe.
  5. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  6. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Wilna – szlakiem Bożego Miłosierdzia i św. s. Faustyny, zapraszamy na spotkanie przedwyjazdowe w najbliższą środę 11 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  7. W najbliższy wtorek otrzymamy transport jabłek przekazany nam przez Caritas diecezji siedleckiej. Każda rodzina będzie mogła otrzymać bezpłatnie skrzynkę jabłek. Zapraszamy wszystkich w godz. od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 19.00.
  8. Informujemy, że z inicjatywy wolontariuszy ŚDM pragniemy zorganizować kurs ratownictwa medycznego. Zajęcia odbędą się w sobotę 21 maja w godz. 11.00 – 13.00. Część teoretyczną poprowadzi zawodowy ratownik medyczny, ćwiczenia pod jego okiem poprowadzą harcerze. Zapraszamy wszystkich chętnych.