V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj pierwszy dzień naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30, dla młodzieży o godz. 18.00. Gorzkie żale z kazaniem ks. Rekolekcjonisty o godz. 17.15.
  W kolejne dni rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, a dla młodzieży o godz. 19.30.
  Spowiedź w godz. 8.45 – 10.00 oraz 17.30 – 20.00.
  W poniedziałek, wtorek i środę będą odbywały się również rekolekcje dla dzieci ze SP nr 84 w godz. 10.15 – 14.00 wg planu podanego dzieciom w szkole.
 2. W najbliższy czwartek zapraszamy osoby osłabione przez wiek i chorobę, a mogących dotrzeć do kościoła przy pomocy innych, na godz. 15.00. W programie koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi, Msza św. z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych, agapa w domu parafialnym. Prosimy zgłaszać wcześniej osoby, które potrzebują być przywiezione do kościoła i odwiezione od domu. Taką pomoc organizujemy.
 3. W najbliższy piątek, ostatni przed Niedzielą Palmową, podobnie jak w latach ubiegłych, odprawimy Drogę krzyżową idąc ulicami naszego osiedla. Rozpocznie się ona bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.30, będzie zaś Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.
 4. W najbliższą sobotę przypada uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Będą odprawione dwie dodatkowe Msze św.: o godz. 12.00 z udziałem ojców ze swoimi dwunastoletnimi synami, którzy otrzymają specjalne błogosławieństwo oraz z udziałem pracowników, dzieci i rodziców nowootwartego przy ul. Błędowskiej przedszkola o charakterze katolickim. Druga dodatkowa Msza św. odbędzie się w czasie spotkania młodzieży z całego rejonu Warszawa-Wschód w ramach przygotowań do ŚDM. W programie: 14.45 zawiązanie wspólnoty, 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, świadectwo Mateusza – twórcy drużyny piłkarskiej dla niepełnosprawnych, Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania z 11 parafii tworzących rejon Warszawa-Wschód.
 5. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane palmy, z których dochód w całości jest przeznaczony na kontynuowanie prac w naszym kościele.
 6. Za tydzień w poniedziałek 21 marca wraz z Fundacją św. Józefa zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Ojczyzna Świętych”. Tym razem tematem spotkania jest bł. ks. Michał Sopoćko – apostoł miłosierdzia, wzór ufności. Gościem i prelegentem będzie Xawery Bordas, katalończyk mieszkający w Polsce, tłumacz pism ks. Sopoćki. Zapraszamy wszystkich w poniedziałek 21 marca o godz. 18.45. Przy okazji przypominamy, że organizujemy parafialną pielgrzymkę do Wilna i po drodze do Białegostoku – do miejsc związanych z kultem Bożego Miłosierdzia, s. Faustyną i ks. Sopoćką. Zapisy u ks. Proboszcza.
 7. Dziś na Mszy św. usłyszeliśmy grę na antycznym instrumencie sprzed 3 tys. lat – DUDUKU ORMIAŃSKIM. Grał na nim Kamil Radzimowski, jedyny artysta w Polsce grający na tym instrumencie. Po Mszy św. można posłuchać jeszcze kilku utworów i nabyć płytę CD przed kościołem.
 8. W księgarni pod dzwonnicą, przy bocznym wyjściu można nabyć świece wielkanocne „Caritas”, karty świąteczne a także pakiet z serii „Wiara i Film”. Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie i organizację ŚDM. W pakiecie znajduję się film na DVD pt. „Największy z cudów” oraz obrazek św. Charbela.
 9. Przed kościołem po Mszy św. zbierane są dzisiaj ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Przy figurze św. Antoniego umieszczony jest kosz gdzie można składać dary rzeczowe na świąteczne paczki dla ubogich.
 11. Kandydaci do bierzmowania z kl. III gimnazjum mają spotkanie informacyjne z ks. Wojciechem dziś o godz. 17.30 w domu parafialnym.