IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.15 Gorzkie żale.
  2. Przypominamy, że w najbliższy wtorek 8 marca nasz kościół jest w Warszawie kościołem stacyjnym. Oznacza to, że wierni z całej Warszawy są zaproszeni w tym dniu, by nawiedzić naszą świątynię. Przez cały dzień będzie dyżur księdza w konfesjonale. Modlitwę Anioł Pański i różaniec odmówimy o godz. 13.00, nie jak było ogłaszane wcześniej o godz. 12.00, bo w tej godzinie odbędzie się pogrzeb najstarszej parafianki liczącej 102 lata. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę krzyżową. Główna uroczysta Msza św. odprawiona zostanie o godz. 20.00. Będzie jej przewodniczył ks. prałat Wojciech Lipka. Wcześniej o godz. 19.15 odprawimy Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Parafialna rada duszpasterska przygotowała niespodziankę dla wszystkich przybyłych.
  3. W tym tygodniu rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci ze SP nr 52 od środy 9 marca do piątku 11 marca.
    Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę13 marca i poprowadzi je ks. Łukasz Żak. Rekolekcje  będą trwały do środy 16 marca. W dni powszednie nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.30.
    W godzinach od 10.15 do godz. 14.00 odbędą się rekolekcje dla dzieci ze SP nr 84.
    W czwartek po rekolekcjach parafialnych planujemy „Dzień chorych”.
  4. Środowisko Medyczne Świętej Rodziny, gromadzące się przy naszej parafii, zaprasza na kolejne comiesięczne spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Tematem spotkania będzie „Miłosierdzie z pokolenie na pokolenie” – to kolejny rozdział Encykliki o JP II o Bożym Miłosierdziu.
  5. Przed kościołem po Mszy św. zbierane są dzisiaj ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. W księgarni pod dzwonnicą, przy bocznym wyjściu można nabyć świece wielkanocne „Caritas”, karty świąteczne a także pierwszy pakiet z serii „Wiara i Film”. Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie i organizację ŚDM. W pakiecie znajduję się film na DVD pt. „Największy z cudów” oraz obrazek św. Charbela.
  7. Informujemy, że dniach 27 – 29 maja organizujemy parafialną pielgrzymkę do Wilna. Zapisy u ks. Proboszcza.
  8. Do pracy w naszym Parafialnym Ośrodku Formacji Rodziny ks. Abp skierował drugie małżeństwo Piotra i Annę Goławskich. Pełnią oni swój dyżur w naszej parafialnej poradni w poniedziałki w godz. 17.00 – 21.00.
  9. Kandydaci do bierzmowania z kl. III gimnazjum mają spotkanie informacyjne z ks. Wojciechem 13 marca o godz. 17.30 w domu parafialnym.
  10. Gimnazjum Wyspa JP2 zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 11 marca 2016 r. o godz. 18.00 przy ul. Radzymińskiej 118a. Jest to szkoła stawiająca na dobry poziom nauczania w duchu wartości katolickich. Więcej informacji na stronie www.wyspajp2.pl.